Kineziotaping
Če ničesar ne spremenite, se ne bo nič spremenilo. Kadar aktivno posežete v dogajanje in telesu zagotovite pomoč pri okrevanju, pa je sprememba vedno pot na boljše.
Kineziotaping je sodobna, napredna tehnika, ki so jo pričeli uporabljati v programih rehabilitacij po poškodbah in operativnih posegih, ker deluje tudi preventivno in protibolečinsko, pa so jo za svojo takoj sprejeli športniki. Tanki, elastični, samolepilni trakovi pomagajo lajšati bolečine, zmanjšujejo otekline in vnetja, zagotavljajo podporo sklepom in mišicam ter tako izboljšujejo športne dosežke.
Kineziotaping ni namenjen le vrhunskim ter profesionalnim športnikom, temveč vsem, ki želijo zmanjšati bolečino in spodbuditi samoozdravitvene procese telesa – ne glede na starost. Uporablja se tudi pri otrocih in najstnikih, nosečnicah ter celo pri živalih.
Kako delujejo kinezio trakovi? Pri kakršni koli poškodbi pride do stiskanja med kožo in vneto mišico. Mišica nabrekne in tišči navzven, koža in fascije pa v obratni smeri. To povzroči, da se stisnejo mezgovnice z limfo, krvne žile in tudi receptorji za bolečino v živčevju. Posledično je limfna drenaža slabša, kroženje krvi zmanjšano, živčevje pa zaznava bolečino. Kinezio trak, ki ga nalepimo na površino, poskrbi, da se koža in fascije pridvignejo, s čemer pride do dekompresije oziroma zmanjšanja pritiska.
Žile in mezgovnice se razširijo, zato se kroženje krvi in odtok limfe izboljšata. Receptorji za bolečino niso več stisnjeni, zato ni bolečine.
Na kaj vpliva kineziotaping?
- Odpravlja bolečine, saj deluje na receptorje v senzoričnem sistemu,
- preprečuje in lajša nehoteno krčenje mišic oziroma spazme in krče,
- pospešuje celjenje po udarcih, ko so poškodovane mišice in žile pod kožo, kar se kaže z modrico,
- pospešuje okrevanje mišic zaradi prekomerne uporabe oziroma napora,
- zmanjšuje otekanje in vnetje,
- športnikom omogoča, da kljub lažji poškodbi ostanejo aktivni,
- podpira poškodovane mišice in sklepe, ne da bi se omejevala polnost amplitude gibov,
- izboljšuje moč šibkih mišic in tonus mišic s slabim tonusom.
Ob katerih težavah se kineziotaping uporablja najbolj pogosto?
- Zvini in nategi,
- edemi in otekanje,
- poškodbe podkožnih tkiv zaradi udarcev, modrice,
- artritis in burzitis (vnetje burse, sluzne vrečke pri sklepu),
- tendinitis (vnetje kite),
- bolečine v vratu ali križu,
- športne poškodbe,
- mišična šibkost ali neravnovesje,
- okrevanje po operacijah sklepov (na primer križnih vezi).
Kineziotaping je primeren za vsakogar, saj so trakovi izdelani iz bombaža ali sintetike z dodatkom elastana (lycre), ne vsebujejo lateksa, v njih ni zdravilnih učinkovin, lepilo na traku pa je hipoalergeno in zato primerno za uporabo na koži. Kinezio trakovi se med seboj razlikujejo po elastičnosti, moči in življenjski dobi oziroma po tem, kako dolgo so učinkovito prilepljeni – za lažje razlikovanje so običajno različno obarvani.
Kinezio trakove se reže v različne oblike: ravno, v obliki črke X, črke Y ali pahljačasto – odvisno od tega, kje se namestijo. Prav zato, ker je za kineziotaping nujno dobro poznavanje kineziologije, torej anatomije in gibanja, se lahko z njim ukvarjajo zgolj terapevti, ki so opravili šolanje in pridobili poseben certifikat.
- 1
- 2
- 3

Atletičarka
Zakaj prihajam na masažo v To-Me hiško?
Zato ker se zelo posvetite vsaki stranki, da ne gre samo zgolj za denar, ampak imam občutek, da se res potrudite, da pomagate, če imam še druge probleme kot samo zategnjene mišice. Vsakič se po masaži počutim kot prerojena in naslednji dan lahko zopet nemoteno nadaljujem svojim treningom, kot da prejšni dan ne bi imela bolečin v mišicah.
"Če povzamem, k vam se vračam zaradi odličnega vzdušja, kakovostne masaže in odzivnosti."

Plavalec
Ker sem bil tako dobro zmasiran sem osvojil šest državnih naslovov v vseh individualnih disciplinah. Osvojil sem naslov državnega prvaka (50, 100, 200 delfin in 100, 200 in 400 kravl). Podrl sem še dva državna rekorda na 50 delfin, med njima tudi rekord, ki je bil star 13 let. Rekord sem postavil tudi v disciplini 200 kravl.

Podjetnica in
mama 4. otrok
Včasih se je težko sprijazniti z dejstvom, da se staramo. Po rojstvu 4. otrok, nenehnih telesnih, kakor tudi življenskih spremembah ter noremu življenskemu tempu, je občasno sproščanje v obliki masaže enostavno nujno. V hiški masaž To-Me so me vedno toplo sprejeli in poskrbeli, da sem se v urici resnično prepustila njihovemu razvajanju in se sprostila.
"Po obisku masaže pri To-me so dnevi vedno lažji, polni energije in novega zagona, zato se z največjim veseljem redno vračam. :)"